حذف ۲ هزار رشته محل پیام نور طی دوسال گذشته

حذف ۲ هزار رشته محل پیام نور طی دوسال گذشته

طی دوسال گذشته براساس شاخص‌هایی، 2 هزار رشته محل این دانشگاه حذف و ۴۰۰ رشته محل جدید ایجاد شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور: طی دوسال گذشته براساس شاخص‌هایی، 2 هزار رشته محل این دانشگاه حذف و ۴۰۰ رشته محل جدید ایجاد شده است.

پذیرش این دانشگاه در سه مقطع برگزار می‌شود و دوره‌های این دانشگاه در مقطع دکتری حضوری است.  در کارشناسی ۶ جلسه و در کارشناسی ارشد ۸ جلسه کلاس‌های این دانشگاه به صورت حضوری برگزار می‌شود و حضور دانشجویان در این کلاس‌ها حضوری نیست، محل آزمون‌ها هم به درخواست دانشجویان است و دانشجویان می‌توانند هر جا که راحت‌تر باشند آزمون خود را بدهند.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه تمام سرفصل‌های این دانشگاه کشوری و سراسری است، گفت: بخش زیادی از پذیرفته‌شده‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از فارغ التحصیلان این دانشگاه است، ولو اینکه در منطقه محرومی درس خوانده باشد. وی با اشاره به احیا و بازگشت ۲۵ واحد دانشگاه پیام نور بر اساس درخواست مردمی، گفت: هرچند که در ۲ سال گذشته ۱۲۵ واحد دانشگاه پیام نور ادغام شده اما مردم خواستار حضور و فعالیت این دانشگاه هستند.

تقی زاده با بیان اینکه دو سوم فعالیت دانشگاه پیام نور به رشته‌های علوم انسانی اختصاص دارد، گفت: رشته‌های باقی مانده دیگر، رشته‌های فنی مهندسی و علوم پایه هستند. وی با اشاره به تولید الکترونیکی منابع درسی در دستور کار دانشگاه پیام نور قرار دارد، گفت: این دانشگاه سعی دارد منابع علمی را به گونه‌ای در اختیار دانشجویان قرار دهد که توانند به راحتی زمان خود را مدیریت کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به رتبه ۱۴۱۶ این دانشگاه در رتبه بندی بین المللی، گفت: این دانشگاه ۹۱۰ پله ارتقا را با ثبت آثار پژوهشی اساتید طی یک سال گذشته داشته است. و با اشاره به دیپلماسی علمی و جایگاه ویژه آن، به استقرار دبیرخانه شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با حضور ۵۷ کشور در دانشگاه پیام نور خبر داد.

x