پرکاربردترین وبسایت های دانشجویی

پرکاربردترین وبسایت های دانشجویی

در این مقاله قصد داریم پرکاربردترین وبسایت های دانشجویی را به شما معرفی کنیم، سایت هایی کاربردی و مفید که در مسیر نوشتن پایان نامه، مقاله، تحقیق و… بسیار برایتان مفید خواهد بود.

بیشترین پرسش دانشجویانی که به موسسه تزایران مراجعه میکنند برای آغاز تحقیقات ‌شان این است که پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی کدام‌اند؟ وبسایت‌های مورد نیاز دانشجویان برای مشاوره پایان نامه کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری یا وبسایت‌های دانشجویی برای نوشتن مقاله کدام‌اند؟ و…

علی الحال قبل از هر کاری نیاز است درباره این موضوع به خوبی بدانید و بدیهی است که شناختن منابع تحقیق لازمه ی کار شماست. به همین ترتیب دانشجویان برای نگارش پایان نامه و پذیرش و چاپ مقاله ISI یا علمی پژوهشی سراغ پرکاربردترین وبسایتهای دانشجویی می‌روند. ما در این مقاله سعی کردیم فهرست کوتاهی از وبسایت‌های مورد نیاز دانشجویان برای نوشتن پایان‌نامه را برای شما عزیزان معرفی کنیم؛ وبسایت‌هایی که بتوانند الهام‌بخش باشند و به ارتقای کیفیت پژوهش‌ شما در حین انجام پروژه کمک کنند. کیفیت و اعتبار بالای وبسایت‌های دانشجویی برای نوشتن مقاله با رفع نیازهای اطلاعاتی دانشجویان و پژوهشگران به استخراج مقالات باکیفیت و خوب منجر خواهد شد و در رشد علم و فناوری کشورمان مستمر ثمر خواهد بود.

تعدادی از پرکاربردترین وبسایت های دانشجویی

1- گوگل اسکالر یا گوگل اسکولار(google scholar) : این سرویس بی‌نظیر و جامع گوگل، که در سال 2004 تاسیس شد، یکی از پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی در سراسر دنیاست. گوگل اسکولار اجازه دسترسی آزادانه به منابع علمی و غیرعلمی‌اش را به صورت PDF فراهم کرده و در بسیاری موارد نیز می‌توان این فایل‌ها را دانلود کرد و برخی از آنها را خرید . فهرست و خلاصه‌ای از جدیدترین مقالات و پایان‌نامه‌های دانشجویی در این وبسایت وجود دارد و با مراجعه به این سایت می‌شود با پژوهشگران حوزه‌های گوناگون علمی در جوامع مختلف نیز آشنا شد. آدرس این وبسایت www.scholar.google.com است.

 

2- ساینس دایرکت (Science Direct) : از دیگر وبسایت‌های بزرگ مورد نیاز دانشجویان برای نوشتن پایان‌نامه یا مقاله وبسایت ساینس دایرکت است. این پایگاه اطلاعاتی متن کامل مقالات علمی را در دسترس همگان قرار داده و قسمت‌هایی از کتاب‌ها و مجلات علمی را ارائه کرده است. از قابلیت‌های دیگر این سایت امکان Brows یا مرور کردن همه منابع آن است. این سایت زیرمجموعه انتشارات الزویر است که مقالات پرمحتوایی در آن به اشتراک گذاشته میشود آدرس این سایت به نشانی: https://www.sciencedirect.com/ است.

 

3- اسکوپوس(Scopus) :در این پایگاه علمی و اطلاع‌رسانی می‌توان چکیده و ارجاعات آماری مقالات را در همه حوزه‌های علمی مشاهده کرد. نمایه اسنادی اسکوپوس اطلاعات کتاب‌شناختی حدود 30 میلیون سند را از سال 1995 به بعد گردآوری کرده است و مجلات آن بر اساس شاخص Quartile با حرف Q رتبه بندی و ارزشیابی می‌شود. صاحب این سایت نیز انتشارات الزویر است و نشانی این پایگاه https://www.elsevier.com/solutions/scopus  است.

 

4- دواج (Directory of Open Access Journals یا DOAJ) : این وبسایت به دلیل امکان دسترسی به مجلات اوپن اکسس از پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی است و اغلب موضوعات علمی را به اشتراک میگذارد . سایت دواج بانک اطلاعاتی معتبر و شناخته شده ای است که بیش از سه میلیون مقاله در آن نمایه شده و قابل دانلود شدن است. برای دسترسی به این سایت به آدرسhttps://doaj.org/ مراجعه کنید.

 

5- وبسایت Core  : وبسایت Core پایگاهی معتبر و به عنوان یکی از وبسایت‌های دانشجویی معتبر برای نوشتن مقاله است که امکان جستجو و در موارد بسیار امکان دانلود میلیون‌ها مقاله علمی را فراهم میکند. این پایگاه اطلاعاتی بزرگ به آدرس https://core.ac.uk/ با در اختیار گذاشتن روش‌های جستجوی مختلف و متنوع به محققان کمک می‌کند تا راحت‌تر و سریع‌تر به نتیجه مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

 

6- ساینس اوپن (Science Open) : این وبسایت پژوهشی در حوزه نشر فعالیت دارد. ساینس اوپن علاوه بر فراهم کردن امکان دسترسی به میلیون‌ها مقاله علمی اوپن اکسس، دارای سیستم جستجوی پیشرفته با جزئیات کامل است و به دلیل سهولت کاربری از پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی است.  https://www.scienceopen.com نشانی این سایت پرکاربرد است.

 

7- ژورنال‌های کمبریج: یکی دیگر از وبسایت‌های دانشجویی برای نوشتن مقاله سایت ژورنال‌های دانشگاه کمبریج است که بسیار معتبر و جامع و کامل است. نشانی این وبسایت علمی عبارت است از:https://www.cambridge.org/core

 

8- وبسایت  Prezi : این وبسایت بسیار جذاب و کاربردی است، چراکه با تولید اسلایدهای پرکاربرد و تخصصی برای ارائه‌های دانشجویی کمک بسیاری به آماده کردن تحقیقات و پایان‌نامه‌ها می‌کند. نشانی این وبسایت www.prezi.com است.

 

9- اسلاید شیر : با این وبسایت دانشجویان می‌توانند به راحتی به جستجوی مطالب مورد نظرشان در قالب اسلایدهای فارسی و انگلیسی دسترسی داشته باشند و از آن‌ها استفاده کنند. اسلاید شیر نیز بدلیل جذابیت بصری یکی از پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی است.www.slideshare.net آدرس این سایت است.

 

10- ایران پیپر ( Iran Paper): بانک اطلاعاتی جامع ایران پیپر یکی از وبسایت‌های مورد نیاز دانشجویان برای نوشتن پایان‌نامه یا مقاله است که شامل تعداد زیادی از مقالات ISI به زبان انگلیسی نیتیو است. همچنین جذابیت این وبسایت برای کاربران امکان دانلود رایگان مقالات است. وبسایت ایران پیپر بسیار جامع و تکمیل است، صدها هزار نوع کتاب و میلیون‌ها مقاله در رشته‌های مختلف علمی دارد که به راحتی در اختیار دانشجویان و پژوهشگران قرار می‌دهد. این سایت امکان جستجوی موضوعی و سرچ کلیدواژه‌ها برای دستیابی سریع به اطلاعات را نیز فراهم آورده است . نشانی این سایتwww.iranpaper.irاست.

 

11- ایرانداک:  ( Iran doc) از معروف‌ترین و پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی ایرانداک است که مرجع معتبر و بزرگ پایان‌نامه‌های علمی منتشرشده دانشجویان ایرانی داخل و خارج از کشور است.این پایگاه تایید شده ی وزارت علوم میباشد. نشانی این سایت عبارت‌است از:www.ganj.irandoc.ir

 

12- پایگاه: Plos این پایگاه هفت مجله علمی مهم دنیا را منتشر می‌کند و صدها هزار مقاله اوپن اکسس را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. https://www.plos.org/  آدرس اینترنتی این پایگاه علمی است.

 

13- ERIC یا Education Resources Information Center  : در این وبسایت می‌توان منابع و مقالات علمی مرتبط با آموزش و یادگیری را جستجو و به صورت رایگان و گاهی غیر رایگان از طریق لینک به سایت اصلی مجله را دریافت کرد. نشانی این سایت https://eric.ed.gov/است.

 

14-  Semantic Scholar  . این پایگاه یکی از پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی برای مقاطع ارشد یا دکتری و بالاتر است که امکان جستجو و دانلود رایگان میلیون‌ها مقاله علمی دنیا را در اختیار کاربران قرار داده است که البته نسخه‌های PDF دارای متن کامل هستند و تعدادی از مقالات به صورت چکیده ارائه شده‌اند. از طریق نشانی https://www.semanticscholar.org/ می‌توانید به این پایگاه اطلاعاتی وارد شوید.

پرکاربردترین وبسایت های دانشجویی

*برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم تحقیقاتی تزایران از طریق گزینه ی ثبت درخواست در صفحه ی نخست در ارتباط باشید .

تا به اینجای مقاله به مهم ترین منابع اشاره کردیم اما وبسایت‌های دیگری نیز هستند که از پرکاربردترین وبسایت‌های دانشجویی به شمار می‌روند که در اینجا برخی از آن‌ها را نام می‌بریم:

وبسایت‌های دانشجویی

 1. شبکه تبادل اطلاعات علمی ریسرچ گیت :

www.researchgate.net

 1. بانک اطلاعاتی نشریات کشور :

www.magiran.com

 1. پایگاه کنفرانس‌های علمی ایران

 www.civilica.com

 1. شبکه دانشجویان پزشکی برای تبادل اطلاعات تخصصی این رشته در سراسر دنیا

  www.studentdoctor.net

 1. سایتی علمی از نوع ویکی پدیا

www.mentalfloss.com

 1. کتابخانه دیجیتال و مجله دانشگاهی آنلاین علوم کامپیوتر

   http://citeseerx.ist.psu.edu/index

 1. پایگاه سه میلیون مقاله و تالار گفت‌وگوی علمی

 http://www.getcited.org/

 1. پایگاه پژوهش‌های دانشگاهی مایکروسافت

https://academic.microsoft.com/

 1. سایت اطلاعاتی مقالات 15 کشور جهان سوم

http://www.bioline.org.br/

 1. پایگاه علوم طبیعی، بیولوژی و علوم اکولوژی

https://bioone.org/

 1. سایت مقالات پیشرفته علوم و تکنولوژی:

http://iopscience.iop.org/journal

از این که مطلب پرکاربردترین وبسایت های دانشجویی را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم.

موسسه ی تزایران با تجربه ی چندین ساله در پروژه ها تحقیقاتی با بهره مندی و ارتباط با اساتید داخل و خارج از کشور میتواند برای راهنمایی و مشاوره در زمینه های مختلف در کنار شما عزیزان باشد.

x