تولید محتوا برای جذب مشتری و فروش

تولید محتوا برای جذب مشتری و فروش

تولید محتوا در جذب و نگهداری مخاطب بسیار کارا می باشد در این مطلب سعی بر آن شده است که تولید محتوا برای جذب مشتری و فروش را مورد بررسی قرار دهیم.

بیل گیتس در سال 1375 شمسی (ژانویه 1996) در وبلاگش از نقش مهم تولید محتوا در دنیای آینده و اینترنت سخن گفت. الان که در سال 1401 هستیم، هنوز تولید محتوا مهم است و فکر هم نمی‌کنیم نقش و اهمیتش را به زودی از دست بدهد. جالب این است که بدانید بیل گیتس در همان سال نوشت که باید برای تولید کننده محتوا در بستر اینترنت حقوق مناسبی در نظر گرفت. چرا که در نظر او، کارشناس تولید محتوا کسی است که می‌تواند با هنر نویسندگی و خلق محتوای درست و اصولی به فروش، بازاریابی و افزایش آگاهی از برندها کمک کرد. اما کارشناس تولید محتوا دقیقا باید چکار کند؟ از کجا شروع کند؟ چطور بداند که محتوایش به کسب و کار کمک می‌کند یا نه؟ و به طور کلی تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا

امروزه تولید محتوا در هر کسب و کاری لازم است. مشتریان امروزی برای هر خریدی نیاز به اطلاعات و داده خوب برای ثبت سفارش خود دارند. تولید محتوا در حقیقت دادن اطلاعات لازم و کافی و همراه با آموزش برای محصول و خدمات می باشد. در هر شغلی می توان تولید محتوای مناسب داشت. دادن اطلاعات کافی در مورد محصول و خدمات و ایجاد تفاوت با رقبا یکی از راهکارهای موفقیت در هر کسب و کاری است. تولید محتوا باید مشخص گردد برای چه شبکه یا سایتی تهیه میگردد. اگر شما برای اینستاگرام تولید محتوا می کنید، این تولید محتوا متفاوت از تولید اطلاعات برای سایت است.افراد در شبکه های اجتماعی به گونه های دیگری نیاز به اطلاعات دارند و در سایت و سئو برای گوگل، اطلاعات دیگری را می خواهند.

تولید محتوا برای فروش و بازاریابی گسترده

تولید محتوا، یکی از بهترین راه های بازاریابی و فروش در بازارهای جدید است. امروز، دیگر با روش های سنتی و قدیمی نمی توانید انتظار فروش خوبی را داشته باشید. بسیاری از کسب و کارها با وجود تغییرات بازار، هنوز کسب و کار خود را تغییر نداده اند. تا زمانی که شما تغییر نکنید، فروش شما تغییر نخواهد کرد. بازاریابی های قدیمی و فروش های سنتی نمی تواند جوابگوی نیازهای بازارهای امروزی باشد. در صورتی که شما تغییر نکنید، از بازارهای رقابتی امروز حذف خواهید شد. تولید محتوا، مهم ترین و اصلی ترین موضوع برای بازاریابی آنلاین و حتی آفلاین (بازاریابی های دهان به دهان) در بازارهای رقابتی امروز است. امروز رقابت بین مشاغل ،در تولید محتواهای تخصصی است و هرچه شما این محتوا را یونیک تر ارائه دهید برد بیشتری بین رقبا خواهید داشت.

تولید محتوا نباید کپی شده باشد

برای تولید محتوا زمان بگذارید و با فکر و اندیشه ی خودتان و بر اساس آنچه نیاز مشتری شماست محتوا بنویسید .تولید محتوا، باید قابلیت اشتراک گذاری داشته باشد. اغلب محتواهای تولید شده در ایران کپی شده از دیگران است. این محتوا هیچ کمکی برای فروش نخواهد کرد و همچنین اثرات بدی در کوتاه مدت و بلندمدت بر روی برند و خدمات شما خواهد گذاشت.

تولید محتوا برای جذب مشتری و فروش

امروزه اگر قصد فروش محصول و خدمات خود را دارید دیگر نمی توانید با روش های سنتی فروش زیادی داشته باشید. با توجه به تغییر روند زندگی مردم مخصوصا بعد از کرونا، بسیاری از محصولات و خدمات از طریق تولید محتوا مناسب به فروش بیشتر از قبل خود  از طریق فضای مجازی رسیدند.

همکاری با ما

جهت انجام تولید محتوا تخصصی برای کسب و کار خود میتوانید با شماره تماس های موسسه ارتباط حاصل فرمایید و یا اگر خودتان در این زمینه تبحر و مهارت دارید میتوانید از طریق درخواست همکاری با تیم ما در ارتباط شوید.

x