آغاز ثبت‌نام آزمون زبان MSRT از 8 شهریور ماه

آغاز ثبت‌نام آزمون زبان MSRT از 8 شهریور ماه

پنجمین دوره آزمون زبان MSRT در سال ۱۴۰۱ ، صبح روز جمعه ۲۵ شهریور ماه برگزار می‌شود.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه سجاد به نشانی https://msrttest.saorg.ir/login.aspx  نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. گفتنی است؛ بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج  قصد دارد در سال ۱۴۰۱، ده آزمون زبان MSRT برگزار کند. طبق اعلام این اداره تا کنون چهار دوره از آزمون MSRT در روزهای ۲۳ اردیبهشت ماه، ۲۷ خرداد ماه، ۲۴ تیرماه و ۲۸ مرداد ماه برگزار شده است.

این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود، دارای ۱۰۰ سؤال است و از سه قسمت تشکیل شده است:

۱- Listening Comprehension: این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است و در آن از مکالمات کوتاه، بلند و نیز درک مطلب شفاهی سؤال پرسیده می‌شود. مدت زمان پاسخگویی به این بخش از آزمون بین ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بوده و دفترچه سؤالات آن به صورت مجزا از دفترچه دو بخش دیگر توزیع می‌شود.

۲- Structure and Written Expression: این قسمت شامل ۳۰ تست است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می‌باشد. مدت زمان پاسخگویی به این بخش ۲۰ دقیقه است. زمان لازم جهت پاسخگویی به این بخش از آزمون ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است.

۳- Reading Comprehension: از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولاً شامل ۴ متن جداگانه می‌باشد که برای هر قسمت ۱۰ سؤال مطرح شده است.

لازم به ذکر است که دفترچه سؤالات آزمون در یک مرحله توزیع می‌شود.

ليست مراکز و تاريخ هاي برگزاري آزمون زبان MSRT را در لینک زیر مشاهده کنید.

https://portal.saorg.ir/ShareUpload/2020/01/911204605851-Time1401.pdf

x