زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400

زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400

در این مطلب علاوه بر زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400، چند نکته مهم برای موفقیت در مصاحبه دکتری1400 را هم با هم بررسی می کنیم.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری

زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400 بعد از اعلام نتایج و دعوت به مصاحبه داوطلبان با انتخاب هر کد رشته و محل، از طرف همان دانشگاه مشخص می شود و این جلسات در خود دانشگاه هایی که انتخاب کردید برگزار می شود. برای شرکت در جلسات مصاحبه 1400، برای هر کد رشته و محل هایی که داوطلبان دعوت می شوند ابتدا باید هزینه ی جلسات آن را پرداخت کرده و در روزی که معین می شود می بایست در این جلسه با به همراه داشتن مدارک لازم در مصاحبه دکتری 1400 حاضر شوند. باتوجه به شیوع کرونا مصاحبه دکتری 1400 به احتمال زیاد مجازی برگزار خواهد شد.

چند نکته مهم برای موفقیت در مصاحبه دکتری 1400

  1. مقطع دکتری بهتر هست ادامه رشته، گرایش و متناسب با پایان نامه انتخاب شود، تا اطلاعات لازم را داشته باشید و بدانید چرا این رشته را انتخاب کردید و سوالاتی که در این تخصص پرسیده می شود بتوانید جواب دهید.مصاحبه دکتری 1400
  2. کیفیت پایان نامه در مصاحبه دکتری امتیاز پژوهشی محسوب می شود. حتما از پایان نامه ی خود مقاله استخراج کرده و چاپ نمایید.
  3. اگر پایان نامه و یا مقاله نداشته باشید عملا در روز مصاحبه دکتری فاقد امتیاز خواهید بود.
  4. برای قبولی در مصاحبه دکتری سالها تدریس نمی تواند امتیاز زیادی محسوب شود و یا داشتن شغل مناسب، مدیر جایی بودن و یاکارمنددولتی بودن و تمام وقت کار کردن هیچ امتیازی ندارد.
  5. داشتن انواع و اقسام مدارک، در مقابل پایین بودن سطح علمی و ‍‍‍ پژوهشی هیچ ارزشی از نظر مصاحبه کنندگان ندارد.
  6. معدل بالا زمانی در مصاحبه دکتری سوابق آموزشی محسوب خواهد شد که در مقابل پرسش های داوران ناتوان نبوده و سوابق پژوهشی مطلوبی داشته باشید.
  7. توصیه نامه قوی استاد راهنما و مدیر گروه برای شما در مقطع ارشد می تواند ارزشمند باشد.
  8. مدرک زبان جزوء سوابق آموزشی می باشد که امتیاز قابل توجهی را در این بخش به خود اختصاص میدهد حتما تا روز مصاحبه به فکر مدرکهای معتبر مثل تافل، تولیمو، آزمون زبان دانشگاه های بزرگ و… باشید و بتوانید حداقل پایان نامه ی خود را انگلیسی توضیح دهید.
  9. داروان حرفه ای میتوانند در 5 دقیقه اول شما از نظر قوت و ضعفهایتان ارزیابی کنند این دقایق را بخوبی با اعتماد به نفس مدیریت و برنامه ریزی کنید.

مدت زمان جلسات مصاحبه برای هر داوطلبی می تواند متفاوت باشد.

این صفحه در مورد زمان برگزاری مصاحبه دکتری 1400 بروز خواهد شد…