ویرایش تخصصی مقاله ISI

ویرایش تخصصی مقاله ISI

تصحیح مقاله پیش از ارسال به ژورنال، شانس شما را برای گرفتن اکسپت از مجلات علمی داخلی و خارجی افزایش می‌دهد.

قبل از هر چیزی توجه  کنید که تفاوت‌هایی بین تصحیح مقاله و ویرایش مقاله وجود دارد.

تصحیح مقاله isi

افراد و موسساتی که خدمات تصحیح مقاله ارائه می‌دهند، متن مقاله را به دقت بررسی کرده و مشکلات گرامری در متون انگلیسی و خطاهای دستور زبانی در مقالات فارسی، غلط‌های املایی و خطاهای نقطه‌گذاری و غیره را تشخیص داده و تصحیح می‌کنند. همچنین بررسی فرمت مقاله و تطابق آن با فرمت مجله موردنظر از جمله خدمات تصحیح مقاله است.

درحالی‌که ویرایش مقاله شامل بررسی محتوای کامل متن است تا برای خوانندگان با سطوح و درجات علمی مختلف، خوانا و قابل‌درک باشد.

بنابراین ویرایش و تصحیح مقاله، هر دو به بهبود کیفیت مقاله کمک می‌کنند.

 

اهمیت تصحیح مقاله

خطاهای گرامری و غلط‌های املایی ممکن است مشکلاتی را در درک متن و محتوای اصلی مقاله ایجاد کند و یکی از دلایل اصلی ریجکت مقاله، وجود اشتباهات گرامری و املایی است.

بنابراین تصحیح مقاله احتمال ریجکت مقاله را کمتر کرده و احتمال گرفتن اکسپت از ژورنال‌هایی با ضریب تاثیر بالا را افزایش می‌دهد.

 

علت ویرایش مقاله چیست؟

پس از ارسال یک مقاله برای یک مجله، یکی از بررسی های اولیه که توسط مجله به انجام می رسد، بررسی سطح زبان انگلیسی مقاله می باشد. در ابتدا سطح نگارش مقاله توسط ادیتور مجله مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت مناسب بودن سطح نگارش، ادیتور مقاله را به داوران ارجاع داده و در غیر این صورت آن را ریجکت کرده و درخواست اصلاح زبان مقاله را می نماید. البته در مرحله داوری نیز ممکن است برخی از داوران در مورد زبان مقاله نظراتی داشته و خواستار بهبود آن گردند. در این حالات ویرایش مقاله انگلیسی نیازمند ویراستاری مسلط به زبان انگلیسی و البته هم رشته با موضوع مقاله می باشد تا بتواند مطالب مورد نظر نویسنده را درک نمایند و سپس با رعایت اصول نگارش زبان انگلیسی، تغییرات لازم در متن را بوجود آورد. به طوری که این تغییرات، با تغییرات مفهومی همراه نباشد و تنها اشکالات گرامری و نگارشی مقاله رفع شده و سطح نگارش مقاله بهبود یابد.

مراحل تصحیح مقاله

برای تصحیح مقالات، مراحل زیر را انجام دهید:

مشکلات شناسایی شده در مرحله ویرایش را تصحیح کنید.

شماره صفحات، بخش‌ها و پاورقی‌ها و همچنین فونت، سایز فونت، فاصله خطوط و غیره را بررسی کنید. آن‌ها باید مطابق با قوانین مجله باشند.

انسجام و پیوستگی مقاله را بررسی کنید.

بخش مراجع انتهای مقاله و منابع اطلاعاتی بیان شده داخل متن را بررسی کنید تا با هم مطابقت داشته باشند.

شماره و عنوان جداول، نمودارها و تصاویر استفاده شده در مقاله را بررسی کنید.

افیلیشن مقاله و کل محتوا آن را طبق قوانین مجله آماده کنید.

x