مجلات پابمد

مجلات پابمد

مجلات پابمد(PubMed) چه مجلاتی هستند ؟

PUBMED یکی از مهمترین ابزار برای جستجوی منابع حوزه ی علوم پزشکی در جهان است که توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI = National Center for Biotechnology Information) واقع در کتابخانه ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) تهیه شده است.

 موسسه NCBI ایندکس کننده مجلات  PubMed و  Medline  به شمار می رود. پایگاه های پابمد و مدلاین یکی از مهمترین پایگاه ها برای اطلاعات پژوهشی و تحقیقات رشته های پزشکی و زیست شناسی به شمار می روند. این پایگاه ها بصورت کاملا رایگان برای تمامی محققان گروه پزشکی و علوم پایه پزشکی در دسترس می باشد.

مجلات PubMed

پاپ مد در ژانویه سال ۱۹۹۶ توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد. یک موتور جستجوی تحت وب رایگان است که دسترسی به چندین پایگاه داده اصلی در گستره وسیعی برای جستجوی مقالات منتشره در رشته های پزشکی، زیست شناسی، پرستاری، داروسازی، دندان پزشکی، دامپزشکی، مامایی، مراقبت های پزشکی، آموزش بهداشت، روانپزشکی و روانشناسی، بیومدیکال را فراهم می کند که  در واقع بالغ بر ۲۲ میلیون منبع را پوشش میدهد که از طرق مختلف مانند بانک مدلاین جمع آوری شده اند. مدلاین بزرگترین زیرمجموعه از پابمد می باشد، دانشجویان و محققین و اساتید دانشگاهی گروه علوم پزشکی و علوم پزشکی پایه در صورت تمایل به ارتقاء رزومه علمی خود و برای  اپلای در دانشگاه های خارج از کشور و یا مصاحبه دکتری دانشگاه های علوم پزشکی، دکتری پژوهش محور دانشگاه های علوم پزشکی میتوانند در این پایگاه دستاورد های علمی خود را ثبت کنند و با توجه به بازه زمانی کوتاه و همچنین هزینه کمتری که نسبت به مجلات سایر پایگاه ها برای  پذیرش و چاپ مقالات دارد، اقدام نمایند.

مجلات pubmed

مزایای چاپ مقاله در مجلات PubMed

پذیرش راحت تر در مقطع دکتری (آموزشی و پژوهشی) و پسا دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی

امکان  پذیرفته شدن به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی

فراهم نمودن امکان استخدام در کلیه ادارات و سایر مراکز دولتی و خصوصی وابسته به درمان و علوم پزشکی

امکان عضویت در بنیاد ملی نخبگان

شناخته شدن به عنوان متخصص و صاحب نظر در موضوع بحث

امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای متناسب در زمینه درمان و علوم پزشکی

گرفتن بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی در سراسر جهان

نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان به صورت تخصصی در زمینه درمان و علوم پزشکی

ثبت تحقیقات و مطالعات انجام شده به نام نویسندگان و حفظ دائمی آنها

مدلاینMedline

مدلاین بزرگ ترین زیرمجموعه پابمد میباشد که توسط کتابخانه ی ملی آمریکا  در سال ۱۹۶۰ ایجاد شده است.ناشران مجلات در صورتی که بخواهند مجلات خود را به پایگاه  مدلاین ارسال کنند از طریق کمیته ی  LSTRC  که هر ۶ ماه یک بار تشکیل می گردد می توانند اقدام نمایند تا بعد از بررسی،  نتیجه ی پذیرش و یا عدم پذیرش اعلام گردد. اکثر نشریات تحت پوشش در  MEDLINE مجلات علمی هستند. علاوه بر رقابت علمی مجلات برای ورود به مدلاین، سیستم سرفصلهای موضوعی پزشکی (Medical Subject Headings) نیز یکی از مزایای مهم مدلاین می باشد. هم اکنون این پایگاه اطلاعاتی بیش از ۱۶ میلیون مقاله از ۴۵۰۰ نشریه در رشته های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، دامپزشکی و علوم پایه (پیش بالینی) منتشر شده در آمریکا و هفتاد کشور جهان را دارا می باشد.

پابمدسنترال (PubMed Central)

پابمدسنترال (PMC)  یک پایگاه علمی پژوهشی و رایگان در زمینه ی علوم پزشکی و زیستی است که توسط کتابخانه ملی پزشکی آمریکا ایجاد شده و راهی برای دسترسی آسان و رایگان به متن کامل مقالات علمی  می باشد. در سال ۲۰۱۳ تعداد مقالات وارد شده به این سایت بیش از حد زیاد شده بود و به حدود ۱۰۳٫۰۰۰ مقاله رسید که ناشی از عدم بررسی دقیق مقالات از نظر کیفی بوده است.

ارائه خدمات برای چاپ مقالات در موسسه تزایران

موسسه تزایران با سابقه بسیار زیادی که در زمینه ارائه کلیه خدمات دانشگاهی دارد میتواند مقالات تخصصی شما را با بهترین کیفیت به چاپ رساند.مقاله ای که نگارش آن به اتمام رسیده است را به کارشناسان ما تحویل دهید تا روال کار را آغاز کنند کارشناس موسسه در اولین مرحله مقاله را به بخش ترجمه تخصصی ارسال میکند تا به صورت کاملا تخصصی و با کیفیت بسیار بالا ترجمه شود ترجمه تخصصی در هر رشته میبایست توسط مترجم متخصص در همان رشته انجام شود.و بعد از ترجمه تخصصی باید توسط کارشناس موسسه مناسبترین مجله انتخاب شود و انتخاب مجله به این صورت میباشد که هر مجله فقط مقالاتی را پذیرش میکند که در حوزه مرتبط با آن مقاله باشد و فرمت مقاله نیز باید با مجله مورد نظر مطابقت داشته باشد و بعد از اینکه مقاله ویرایش شد میتوانید مقاله را سابمیت کنید.تا به مرحله داوری ارسال شود داوران مجلات به ویژگی هایی از جمله کیفیت ترجمه و عنوان و مطالب صحیح و به روز توجه ویژه ای دارند.

از جمله ویژگی های متمایزی که کارشناسان موسسه تزایران دارند ارائه خدمات تضمینی میباشد و همچنین پیگیری سریع میتوانید با کمترین هزینه از خدمات موسسه بهره لازم را ببرید.

ارائه کلیه خدمات به صورت آنلاین میسر میباشد و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

x