ده دانشگاه برتر بدون شهریه در جهان

ده دانشگاه برتر بدون شهریه در جهان

تحصیل در اروپا با تجربه های بسیار و البته یک مدرک دانشگاهی معتبر در سطح جهانی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. با این وجود ، تحصیل در آنجا نیز می تواند بسیار گران باشد و بیشتر شهریه دانشگاه بیش از آن چیزی است که دانشجو بتواند هزینه کند.

البته ، بورسیه های بی شماری توسط دانشگاه ها و سازمان های دیگر برای کمک به پرداخت بخشی یا کل شهریه شما ارائه شده است ، به دلیل محدود بودن مبلغ موجود یا عدم توانایی شما در دریافت بورس تحصیلی ، دریافت یکی از اینها دشوار است.

اگر موفق به دریافت یک بورس تحصیلی که کاملاً تأمین مالی یا جزئی از هزینه دانشگاه نشده اید ،نا امید نشوید، گزینه های دیگری برای ثبت نام در دانشگاه بدون شهریه وجود دارد .

کشورهایی در اروپا وجود دارند که برای دانشجویان بین المللی برنامه های رایگان شهریه دارند. کشورهایی مانند فنلاند ، اتریش ، نروژ ، آلمان و سوئد همگی نوعی از برنامه شهریه رایگان را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. در این مقاله ، مطالعات SEG در اروپا اطلاعات مهم و راهنماهای مربوط به دانشکده ها و دانشگاه های بدون شهریه در این کشورها را بیان کرده است.

 

دانشگاه های بدون شهریه جهان

🔅1-دانشگاه فنی مونیخ آلمان: زمینه های مهندسی، علوم طبیعی، زندگی و علوم پزشکی و اقتصاد
هیچ شهریه ای در TUM وجود ندارد و دانشجویان فقط باید مبلغ 114.50 یورو متشکل از هزینه اتحادیه دانشجویی و نیم ساله اصلی برای شبکه حمل و نقل عمومی را بپردازند.

🔅2- دانشگاه هایدلبرگ آلمان: رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی و حقوق را در کنار سایر علوم از جمله پزشکی
هیچ شهریه ای در دانشگاه هایدلبرگ برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری وجود ندارد. اما برخی از برنامه های کارشناسی ارشد ممکن است شهریه ویژه ای را پرداخت کند.

🔅3- دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ: علوم انسانی و علوم فرهنگی، حقوق، اقتصاد و مطالعات اجتماعی ، پزشکی و علوم پایه
 دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه برای بیشتر برنامه ها نیستند و در برخی از برنامه های کارشناسی ارشد انگلیسی شهریه وجود دارد.

🔅4-دانشگاه هلسینکی فنلاند: در فنلاند، شهریه سالانه توسط برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان خارجی معرفی می شود. در دانشگاه هلسینکی، این به برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی اشاره دارد.

🔅5- دانشگاه فرای برلین: زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی
 به جز برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی یا دکتری ، این دانشگاه شهریه ای را دریافت نمی کند.

🔅6-دانشگاه هومبولت برلین: اهیچ هزینه شهریه در این دانشگاه چه برای دانشجویان آلمانی و اتحادیه اروپا و چه برای دانشجویان بین المللی کشورهای دیگر وجود ندارد. اما مبلغ 307.09 یورو باید پرداخت شود.

🔅7-دانشگاه آلتو فنلاند: زمینه های فناوری ، تجارت ، هنر ، طراحی و معماری
شهریه دانشگاه آلتو فنلاند به این صورت است که تحصیل تا قبل از این در دانشگاه های فنلاند از جمله دانشگاه آلتو رایگان بوده است اما با تصویب دولت فنلاند دانشگاه های کشور فنلاند ملزم به دریافت شهریه از دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا هستند. پرداخت شهریه برای دانشجویان جدید الورود در مقطع کارشناسی ارشد که در پاییز ۲۰۱۷ مشغول به تحصیل در دانشگاه آلتو می شوند آغازمی گردد. این هزینه برای مقطع دکتری رایگان می باشد و برای مقاطع کارشناسی و ارشد در حدود 12000 تا 15000 یورو برای یک سال آکادمی می باشد.

🔅8- دانشگاه فنی آخن المان: علوم طبیعی و مهندسی، هنر ، علوم اجتماعی و اقتصاد
در دانشگاه RWTH هیچ شهریه ای وجود ندارد. این امر در مورد دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند! با این حال ، تمام دانشجویان مشمول پرداخت هزینه ترم تحصیلی 239.75 یورو به دانشجویی و هزینه کمک های اجتماعی هستند.

🔅9-دانشگاه برگن نروژ: دانشکده علوم انسانی / حقوق/ ریاضی و علوم طبیعی/ پزشکی و دندانپزشکی/ روانشناسی/ علوم اجتماعی
 دانشگاه برگن یک موسسه دولتی است و به همین دلیل برای تحصیل در آن ملزم به پرداخت شهریه نمی باشند. این موضوع هم برای دانشجویان نروژی و هم برای دانشجویان بین المللی صدق می کند. تنها هزینه ای که در دانشگاه برگن پرداخت می شود ، هزینه ترم برای سازمان بهزیستی دانشجویی (SiB) است که در حال حاضر 590 کرون نروژی است.

🔅10-دانشگاه اسلو نروژ:از آنجا که دانشگاه اسلو یک دانشگاه ایالتی است و به همین دلیل بودجه دولتی دارد ، دانشجویان ملزم به شهریه پرداخت نمی باشند. بیشتر دانشجویان باید هزینه ثبت نام نیمساله در حدود 550 کرون (تقریبا 70 یورو) پرداخت کنند.

 

شما می توانید در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرتی با ما تماس بگیرین و از مشاوره رایگان تزایران بهره مند شوید.

02126156643 09353555272

x