خدمات تولید محتوا

بی شک تولید محتوا برای سایت، یکی از ضروری ترین اقدامات برای جذب مشتری در دیجیتال مارکتینگ است و بخش قابل توجهی از بودجه بازاریابی سازمان را به خود اختصاص می دهد. به همین دلیل مدیریت هزینه های مربوط به تولید محتوا، یکی از دغدغه های مهم مدیران سازمانهاست.

همین دغدغه باعث میشود که کارفرمایان به سراغ روش هایی برای کاهش هزینه تولید محتوای سایت و سوشیال مدیا بروند که به لحاظ مادی مقرون به صرفه تر و ارزان تر باشد، اما عموما با این کار با اتلاف وقت زیاد از سازمانشان به هدف واقعی و جذب مخاطب صحیح نمیرسند.

در این مقاله، ضمن بررسی متغیرهایی که بر نرخ تولید محتوا اثر می گذارند، پیشنهاداتی به شما ارائه می دهیم که بتوانید فارغ از تمرکز بر تعرفه تولید محتوا، هزینه های برنامه محتوایی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. تیم موسسه ی علمی تزایران برای انجام تولید محتوای یونیک و حرفه ای آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

در اینجا به برخی از عواملی که بر تعرفه تولید محتوا موثر هستند، اشاره می کنیم:

 • موضوع محتوا
 • محدودیت زمانی تولید محتوا
 • سطح تخصصی بودن محتوای مورد نظر
 • میزان منحصر به فرد بودن محتوا
 • میزان تحصیلات تیم تولید محتوا
 • میزان تخصص تیم در بازاریابی محتوایی
 • میزان تخصص تیم تولید محتوا در سئو
 • نحوه نظارت کیفی بر فرایند تولید
 • کیفیت ویراستاری
 • کمیت و کیفیت خدمات پشتیبانی
 • خدمات جانبی

و…

عوامل موثر بر تعرفه تولید محتوای متنی

به دلیل عوامل متعددی که در بالا بیان کردیم میزان تعرفه بر کیفیت محتوا موثر است به همین سبب قیمت تولید محتوا توسط شرکت ها و اشخاص مختلف، متفاوت است.

بررسی انواع قیمت دهی ها و تعرفه های مختلف تولید محتوا

شرکت ها و اشخاص متعددی در بازار محتوای ایران فعال هستند و قیمت ها و تعرفه های متفاوتی را برای تولید محتوای متنی ارائه می دهند. در اینجا فعالان این بازار را به چند دسته تقسیم می کنیم:

1-برندهای شخصی

افرادی هستند که در یک زمینه مشخص، تخصص و مطالعات و تجربیات ارزشمندی دارند یا از شهرت ویژه ای در یک حوزه تخصصی برخوردار هستند. قلم این گونه افراد بسیار با ارزش است و نمی توان به صورت کلمه ای، برای محتوایی که تولید می کنند قیمت گذاری کرد.

2-فریلنسرها

نویسندگان آزادکاری هستند که شغل تولید محتوا را دنبال می کنند و با توسعه مهارت های شخصی خود در بازاریابی محتوایی، به سفارشات مشتریان پاسخ می دهند. معمولاً کمترین تعرفه تولید محتوا توسط این دسته از تولیدکنندگان محتوا ارائه می شود.

3-شرکت های متمرکز بر کمیت

برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا، استراتژی بازاریابی خود را بر اساس «قیمت کمتر» و «فروش بیشتر» تعیین کرده اند. کیفیت تولید محتوا در این گونه شرکت ها، بستگی مستقیم به «نویسنده» دارد.

4-شرکت های متمرکز بر کیفیت

شرکت هایی که استراتژی بازاریابی خود را بر اساس «کیفیت بالاتر» و «برندسازی» تعیین کرده اند، بازار متفاوتی دارند. مشتریان این شرکت ها، اشخاص و سازمان هایی هستند که برنامه های بلندمدت تری برای موفقیت در بازاریابی محتوایی دارند. تعرفه تولید محتوای متنی به زبان فارسی در این گونه شرکت ها بازه ی متغیری دارد.

یک اشتباه رایج برای کاهش هزینه تولید محتوا

ساده ترین راه برای مدیریت هزینه بازاریابی محتوایی این است که تعرفه های پیشنهادی توسط شرکت ها و فریلنسرهای تولید کننده محتوا را بررسی کنیم و ارزان ترین گزینه ها را انتخاب کنیم و دلیل و چرایی این ارزانی را مدنظر قرار دهیم . در این رویکرد، به دلیل کاهش هزینه تولید، توجهی به ارزش آفرینی هر محتوا در چارچوب برنامه ریزی های هدفمند نمی شود و تعداد زیادی محتوای بی هدف تولید و منتشر می شود که جزو هدر رفت هزینه ی سازمان یا شخص سفارش دهنده میشود .

این رویکرد نه تنها هزینه های شما را کاهش نمی دهد، بلکه اولاً با کاهش کیفیت هر محتوا، اثربخشی آن را کاهش می دهد و شما را به نتیجه مطلوب نمی رساند، ثانیاً به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح، باعث موازی کاری و بروز مسئله Keyword Cannibalization می شود که به قدرت رقابتی شما در نتایج جستجوی گوگل، آسیب جدی وارد می کند و در نتیجه برای رفع این مشکلات هم باید هزینه ی مجددی انجام دهید تا این مشکلات رفع گردند و سپس به تولید محتوای جدید و اصولی رو بیاورید .

راهکار صحیح و حرفه ای برای کاهش هزینه تولید محتوا این است که با برنامه ریزی و تمرکز بر هدفمندی تولید محتوا، از اتلاف منابع مالی و زمانی برای تولید محتواهای غیرهدفمند و کم اثر جلوگیری کنیم و به اصطلاح کار را به کاردان بسپاریم .

استراتژی محتوا، هزینه تولید محتوا را کاهش می دهد

تدوین یک استراتژی محتوای حرفه ای مبتنی بر آنالیز دقیق کسب و کار شما، شناسایی نیازهای مخاطبان و تجزیه و تحلیل رقبا، باعث می شود تک تک محتواهایی که شما تولید می کنید، هدف مشخصی را دنبال کنند و جایگاه از پیش تعیین شده ای در پازل استراتژی محتوای شما داشته باشند. به این ترتیب، از تولید محتواهای بی هدف و کم اثر جلوگیری می کنید و در عین حال، با تولید هر محتوای با کیفیت و هدفمند، بازدهی خوبی را به دست می آورید.این موضوع به برند سازی و شکل گرفتن نام سازمان شما در ذهن مخاطب کمک بسیار زیادی میکند.

برای مدیریت هزینه ها، برنامه ریزی کنید

پیشنهاد متخصصان موسسه تزایران این است که به جای این که به «قیمت» تولید محتوا فکر کنید، بر «نحوه مدیریت و کاهش هزینه ها» در بازاریابی محتوایی تمرکز کنید. به این فکر کنید که چگونه می توان بازدهی سرمایه گذاری در بازاریابی محتوایی را افزایش داد و از هدر رفتن منابع مالی جلوگیری کرد.

با این اقدامات می توانید بازدهی هزینه تولید محتوا را افزایش دهید:

 • اهداف کسب و کار خود را از بازاریابی محتوایی مشخص کنید.
 • مخاطبان خود را با دقت بررسی و شناسایی کنید.
 • با تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research) نیازهای محتوایی مخاطبان را بررسی کنید.
 • رقبای SEO سایت خود را شناسایی و آنالیز کنید.
 • با دسته بندی کلمات کلیدی، موضوعات مشخصی را برای تولید محتوا انتخاب کنید.
 • برای هر حوزه موضوعی، خوشه بندی محتوایی (Topic Clustering) داشته باشید.
 • برای تولید و انتشار محتوا، تقویم محتوا (Editorial Calendar) داشته باشید.
 • برای مهم ترین موضوعات کسب و کار خود، صفحات فرود (Landing Page) طراحی کنید.
 • محتوای لندینگ پیج ها را بر اساس کلمات کلیدی، بهینه سازی کنید.
 • با تولید محتواهای موضوعی و لینک سازی داخلی، لندینگ پیج ها را تقویت کنید.

فاکتورهای تعیین کننده قیمت محتوا

1- کیفیت متن محتوا

2-رعایت اصول مفید بودن محتوا

3-رعایت استانداردهای سئو متنی

4-تجربه و برند محتوانویس

5-کارآمدی محتوا در سایت

زمان تحویل محتوا و تاثیر قیمتی آن

بسیار حائز اهمیت است که هر پروژه‌ای در زمان مناسب و مورد توافق طرفین آماده و تحویل داده شود. بعضی از مطالب ومحتواها باید حتما در یک زمان خاص منتشر شوند به همین دلیل اگر به موقع آماده نشوند و تولیدکننده در این مورد بدقولی کند ممکن است به سفارش‌دهنده محتوا خسارت وارد شود. بعضی از محتواها باید فوری و به صورت فشرده آماده شوند که این مساله می‌تواند در تعرفه قیمت تولید محتوا تاثیرگذار باشد.

تخصصی بودن محتوا

برای تولید مقاله و محتوای تخصصی بهتر است از کسانی استفاده شود که در آن زمینه متخصص باشند وتبحر کافی داشته باشند. هزینه تولید متون تخصصی به دلیل زمان‌بر و دشوار بودن آن، بیشتر از متون عمومی است. هرچه مقاله تخصصی‌تر باشد به مهارت و دانش بیشتری نیاز دارد به همین سبب بهتر است تولید چنین محتواهایی را به شرکت‌های معتبری بسپارید که از نیروهای ماهر و متخصص تشکیل شده باشد.

موسسه ی تزایران در این زمینه تخصصی به شما مشاوره ی رایگان و خدمات تخصصی کسب و کارتان را ارائه خواهد داد.

تعرفه تعداد نویسندگان محتوا

بعضی از محتواها به دلیل حجم، نوع و کیفیتشان ممکن است چند نویسنده داشته باشند، افزایش تعداد نویسنده‌ها و گسترده بودن پروژه می‌تواند روی هزینه‌های آن تاثیرگذار باشد.

مطابقت محتوا با اصول سئو؛ تاثیر گذارترین فاکتور قیمت یک محتوا

رعایت اصول سئو مهم‌ترین بخش محتوای شماست. اما مساله مهم این است که هر نویسنده‌ای با اصول سئو آشنایی ندارد. در نتیجه حتما تولید محتوای خود را به افراد یا شرکت هایی بسپارید که با سئو و نحوه رتبه‌بندی در موتورهای جستجو آشنا باشند. البته همیشه به یاد داشته باشید که هرچه یک محتوا باکیفیت‌تر باشد طبیعتا هزینه تولید آن بیشتر خواهد بود.
رعایت اصول سئو در تولید محتوا و تاثیر آن در محاسبه هزینه محتوا چقدر است؟

یکی از مسائل مهم که به ارتقای رتبه سایت شما کمک می‌کند، رعایت اصول سئو است و می‌توان گفت هر هزینه‌ای برای آن بکنید کم است. اما لازم است بدانید که الزاما هر نویسنده یا تولیدکننده محتوایی با اصول سئو آشنایی ندارد، به همین دلیل بسیار مهم است که باید تولید محتوای سایت خود را به مجموعه‌ای بسپارید که ویراستار سئو و کارشناس سئو داشته باشد و از نویسنده‌هایی که با این اصول به خوبی آشنا هستند برای تولید محتوا استفاده کنند، در نتیجه این هزینه برای محتوا هزینه‌ای معقول و زودبازگشت است. برای مثال یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، کپی نبودن محتوای سایت‌تان است. این امر می‌تواند ضربه بدی به سئو سایت شما وارد کند. در ادامه به برخی از نکات مهم سئو که در محتواهای بهینه و با کیفیت رعایت می‌شوند اشاره شده است که بدانید قیمت هر محتوا چرا متفاوت است:

استفاده صحیح از کلمات کلیدی در عنوان و تیر محتوا، داخل متن و در توضیحات متا

تعداد و چگالی کلمات کلیدی در متن

خوانا بودن محتوا

لینک‌سازی و لینک‌دهی

نوشتن صحیح عناوین و پاراگراف‌بندی مناسب که با اصول سئو مطابقت داشته باشد.

انتخاب عکس مناسب برای محتوا و استفاده از تگ ALT برای تصاویر

تعرفه و هزینه تولیدمحتوا شبکه‌های اجتماعی بسته به تعداد پست‌ها، کیفیت آن‌ها و سایر موارد متفاوت است. تولید محتوای باکیفیت در شبکه‌های اجتماعی مساله بسیار مهمی است که اگر به درستی به آن توجه شود، موجب جذب مخاطب بیشتر و افزایش اعتبار شما می‌شود.

تعرفه تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا به صورت متنی، تصویری و ویدیویی در اینستاگرام نیز مشاهده می‌شود و به نسبت قبل با تفاوت‌هایی همراه است. از این رو، افراد زیادی هستند که می‌خواهند این نوع از تولید محتوا را در دستور کار قرار دهند. این را  بدانید که با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود، باید تعرفه‌های مختلفی را هم پرداخت نمایید.

یونیک بودن محتوا

در صورتی که می‌خواهید محتوایی که برایتان تولید شود، کاملا یونیک و تازه باشد، نیاز است تا تعرفه بیشتری را هم پرداخت نمایید. افراد زیادی هستند که از مقالات و محتواهای دیگر برای خود استفاده کرده و متون را تا حدی تغییر می‌دهند. چنین افرادی مطمئنا باید پول کمتری را هم از شما دریافت کنند. بخاطر داشته باشید که کپی پیست کردن برای شما هیچ فایده ای نخواهد داشت و باعث رشد شما نخواهد شد.

استفاده از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت

بی شک برای این که بتوانید تولید محتوا در اینستاگرام را به اوج برسانید، باید از تصاویر و ویدیوها استفاده نمایید. این موارد باید در بالاترین حد از کیفیت باشند تا مخاطبان بتوانند ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار کنند.نکته ی مهم در این بخش این است که شما فقط 3 ثانیه فرصت دارید تا با محتوای ویدیویی که تهیه میکنید مخاطب را جذب کنید.

استفاده از کپشن‌ های خاص

بهره بردن از کپشن‌های خاص و یونیک به عنوان بخشی از تولید محتوا را هم باید مورد توجه قرار گیرد . این بخش به بهبود روند رشد شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد .

معیارهای قیمت گذاری تولید محتوا

معمولا قیمت گذاری تولید محتوا بر اساس فاکتورهایی از جمله نوع محتوا (متنی، ویدئویی یا پادکست)، تخصصی یا عمومی بودن متن، ترجمه، تألیفی یا بازنویسی بودن محتوا و کیفیت آن مشخص می‌شود. بنابراین نمی‌توان خدماتی که در این زمینه در سایت‌های تولید محتوای مختلف ارائه می‌شود را با هم مقایسه کرد.

تعرفه تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا امروز مهمترین عامل اتصال کاربران با دنیای مجازی شناخته می‌شود. به همین دلیل است که توجه به تولیدمحتوا و رعایت اصول آن از جمله ملزومات برای دیده شدن توسط کاربران هدف در دنیای اینترنت محسوب می‌شود.

تعرفه تولید محتوای شبکه های اجتماعی با توجه به نوع محتوا (متنی، تصویری یا صوتی) تخصصی یا عمومی بودن محتوا و انجام امور دیگری چون پیدا کردن کلمات کلیدی و ارزیابی رقبا مشخص می‌شود. به همین دلیل بسته به پکیج خدماتی که در نظر داشته باشید تعرفه تولید محتوای مورد نظر شما محاسبه می‌شود.

تولید محتوای متنی معمولا به صورت کلمه‌ای محاسبه می‌شود. معمولا استفاده از چنین خدماتی با تعرفه مناسب و رقابتی می‌تواند شما را از صرف هزینه در روش‌های تبلیغاتی دیگر بی‌نیاز سازد.

اهمیت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی پر کاربردترین پلتفرم ها در دنیای اینترنت محسوب می‌شوند و تعداد بالای مخاطبین چنین پلتفرم‌هایی این شبکه‌ها را به بازارهای پر پتانسیل برای کسب و کارهای مختلف تبدیل کرده است. برای دیده شدن در میان صدها رقیب در حوزه کسب و کار باید با محتوای اصولی و مناسب مخاطب را به صفحه مورد نظرتان در شبکه‌های اجتماعی اضافه کنید تا تعامل بین شما و مخاطب ایجاد شود .

تولید محتوای مناسب کلید تجارت موفق در شبکه‌های اجتماعی است. به همین دلیل است که سرمایه گذاری روی تولید محتوا یک روش تبلیغاتی موثر و دائمی برای کسب و کارهایی است که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند.

برون‌سپاری محتوا برای شبکه اجتماعی

قوانین مرتبط با تولید محتوای سئو شده و تأثیرگذار دائما در حال تغییر است و رعایت آن کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود که تولید محتوا به صورت کاملا حرفه‌ای و استاندارد انجام گیرد تا تأثیرگذاری مناسب را داشته باشد. پیشنهاد میشود برای برخورداری از محتوای مناسب، از خدمات تولید محتوای موسسه تزایران استفاده کنید.

هزینه تولید محتوای ویدیویی

محتوای تصویری شاخه‌های مختلفی دارد، نتیجتا محتوای نمایشی می‌تواند طیف وسیعی از کاربران را به سمت خود بکشاند. قیمت تولید محتوای ویدئویی با توجه به فاکتورهای بسیاری دسته‌بندی می‌شود و این بسیار اهمیت دارد که خواسته مشتری به صورت کامل درک شده و بعد به سمت ایجاد و تولید محتوای ویدیویی رفت. در نتیجه در این نوع تولید محتوا تجربه کاری و رزومه فرد تولیدکننده محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه تولید محتوای شما چقدر خواهد شد؟

هزینه تولید محتوا کد سئو بستگی به نوع تولید محتوا براساس موضوع مقاله،زبان محتوا، لحن محتوا،نوع تولید محتوا دارد. بنابراین هزینه تولید محتوا با توجه به موارد مذکور محاسبه شده و انجام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات و مشاوره رایگان با ما در ارتباط شوید.

سایر مقالات ما

x